
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 16 |
| Reference Type | Internal, Supply |
| Settling Time | 8.9 µs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.5 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$14.20318
Ext.Price$14.20318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $14.20318 | $14.20318 |
| 10 | $11.38010 | $113.80100 |
| 25 | $10.92591 | $273.14775 |
| 50 | $10.48985 | $524.49250 |
| 100 | $10.07119 | $1007.11900 |
| 300 | $9.66924 | $2900.77200 |
| 500 | $9.28352 | $4641.76000 |
